Dietrich Bonhoeffer - citáty

1. dubna 2008 v 14:41 | K. |  Dojmy
Objevila jsem zajímavou stránku s citáty z knihy Listy z vězení D.Bonhoeffera, německého faráře.
Jeden o "přezbožnosti":
Aby však člověk - mám-li to říci názorně - v náruči své ženy toužil po onom světě, to je mírně řečeno nechutné a rozhodně to není Boží vůle. Boha máme nalézat a milovat v tom, co právě dává; když se Bohu zlíbí a dopřeje nám okusit úchvatné pozemské štěstí, nemáme být zbožnější než on a nechat toto štěstí zčervivět nadutými myšlenkami a požadavky nebo přebujelou náboženskou fantazií, která nikdy nemá dost na tom, co Bůh dává.
na kapsa.bloguje.cz jsem našla jiný, o "kvalitě":
Kvalita je nejsilnějším nepřítelem zmasovění všeho druhu, společensky vzato to znamená vzdát se honby za pozicemi, rozejít se s jakýmkoli kultem hvězd, svobodně hledět směrem nahoru i dolů - zvláště pokud jde o volbu užšího okruhu přátel, radovat se ze života soukromého, stejně jako mít odvahu k životu veřejnému.
Po stránce kulturní znamená smysl pro kvalitu návrat od novin a rozhlasu ke knize, od shonu ke klidu a ztišení, od rozptýlenosti k soustředění, od senzací k zamyšlení, od virtuozity k umění, od snobismu ke skromnosti, od ztráty smyslu pro míru k jeho znovunalezení.
Kvantity si navzájem ubírají prostor, kvality se navzájem doplňují.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Libor Libor | Web | 3. dubna 2008 v 12:32 | Reagovat

To jsou moc hezké texty.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama