Tak jsem se přihlásila...

5. dubna 2006 v 12:23 | K. |  Z těžké hlavy
4. 4. 2006

Ochotné dobrovolné pomocníky stále ještě hledá Diakonie Českobratrské církve evangelické. Na dobu čtyř až šesti dnů se stanou členy týmů dobrovolníků a budou pomáhat s úklidem spouště, kterou po sobě zanechá ustupující voda v rodinných domech a bytech v Olomouci, okolí Soběslavi a Terezína na Litoměřicku. Veškeré náklady pobytu, pracovní prostředky i ochranné pomůcky poskytne Diakonie ČCE.
"Přihlásil jsem se, protože by člověk takové věci měl dělat.", říká Oldřich Běťák z Letohradu. "Já sám bydlím na kopci, mě taková věc nepostihne."
"Lidé v zatopených domech jsou na tom dvakrát hůř", říká Jaroslav Kolafa, který při minulépovodni pomáhal jako dobrovolník Diakonie a nyní navštěvuje lidi z domů plných vody jako pracovník integrovaného záchranného systému. "Vody je méně, lidé mimo zasažené oblasti jsou méně otřeseni a méně připraveni pomáhat. Postižení lidé jsou však zasaženi už podruhé, často ještě neopravili dům po první povodni a splácejí řadu půjček. Je pro ně důležité, když někdo přijde, nejsou v tom pak sami. Kdo chtěl pomáhat v roce 2002, měl by o tom nyní uvažovat dvakrát více."
"Jedna paní z mělnických Mlazic splácí půjčku městu i spořitelně za dosud nedokončenou opravu domku. Jako kovodělnice je v naprosto bezvýchodné situaci."
Více informací získáte na linkách:
242 487 831
242 487 829
242 487 816
242 487 821
242 487 827

povodňového koordinačního centra v ústředí Diakonie ČCE v Praze, nebo na e-mailové adrese: povodne@diakoniecce.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama